Jdi na obsah Jdi na menu
 

6. 12. 2015

Fotbalový turnaj DOSIA

 

    Dne 28.11. 2015 proběhl další ročník halové kopané pod záštitou Odborového svazu DOSIA.

   Tentokrát pořádání turnaje za účasti šesti týmů vyšlo na Brno.

   Hosté se začali sjíždět již v pátek večer a na sobotní dopoledne jsme jim připravili poznávací program v depozitu Technického muzea a vozovny Medlánky. Protože se jednalo o kolegy z dopravních podniků, myslím, že se exkurze mohla líbit. Zároveň bych chtěl touto cestou poděkovat panu gř. Havránkovi, panu př. Valníčkovi a vedoucímu panu Chudíkovi za operativní zprostředkování návštěvy vozovny.

   Po obědě, přesunu do haly VUT a po slavnostním zahájení turnaje panem generálním ředitelem pak podle rozlosování vypukly lité boje na sportovním poli. Velké naděje na vítězství si kromě nás, u kterých se to bralo jako „povinnost“ dělala i mužstva Hradce Králové a pražské SPŠ. Družstva Ostravy a Frýdku – Místku chtěla také překvapit. Hosté z Ústí nad Labem, kteří se takového turnaje účastnili poprvé, přijeli spíše sbírat zkušenosti. Po čtrnácti zápasech se patnáctý poslední mezi Brnem a Prahou stal opravdovým finálem, kde by vítěz bral první místo. Do třinácté minuty jsme prohrávali 0:1. Pak jsme vsadili vše na jednu kartu a nasazením čtyř útočníků strhli vítězství 2:1 na svoji stranu a tím i zvítězili v celém turnaji. Druhý skončil Hradec, třetí Praha, na čtvrtém místě se díky skóre umístil Frýdek před Ostravou. Šesté skončilo Ústí.

   Vyhlášení výsledků v prostorách hotelu Vista, kde byli  účastníci ubytování se kromě generálního ředitele zúčastnil i předseda Odborového svazu DOSIA pan Rejský. Kromě umístění týmů byl vyhlášen i nejlepší střelec Tomáš Markovič z Hradce s 8 góly, nejlepší brankář Václav Fojtík z Frýdku a také nejlepší a jediná hráčka Tereza Vacková z Hradce, před jejímž výkonem v konfrontaci  z  tvrdými chlapi nezbývá než smeknout.

   Příštího ročníku by se měl po dohodě ujmout Frýdek – Místek.

Karel Gritzbach.

 

   Fotografie z turnaje viz. fotoalbum zde:

   Tabulka výsledků ke stažení zde:

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Fotbalový turnaj DOSIA 2015