Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pojištění pro naše členy

POZOR! Platné pro r.2018 !

Důležité sdělení členům odborových organizací DOSIA.

 

V pátek zaměstnavatel vyhlásil zřízení pojistky odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli.

Nastavené podmínky jsou maximálně výhodné a pro nás nedosažitelné. Doporučujeme si pojištění individuálně uzavřít co nejdříve na sociálním oddělení v Pisárkách.

Doporučená varianta je 200 000/10% za 404 Kč. 

 

Info o pojištění prosím pošlete ve formě

Jméno – osobní číslo

prosím na adresy kgritzbach@dpmb.cz nebo pkolarik@dpmb.cz

DĚKUJEME

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

STANDARDNÍ POJISTKA PRO ŘIDIČE

     (autobusy, tramvaje)

 

     Naši členové řidiči jsou pojištěni u pojišťovny Kooperativa standardně na 80 000,- Kč s 20% spoluúčastí. 

 

 

POJISTKA NA ÚRAZ A NEMOC

     (revizoři, preventisti, předprodej, doplatková pokl. atd.)

 

     Naši členové jsou pojištěni u pojišťovny Kooperativa standardní pojistkou na úraz a nemoc. Formulář "Oznámení pracovní neschopnosti" je ke stažení zde: 

 

Formulář - Oznámení pracovní neschopnosti

 

 

     Samotný dokument Kooperativy (pro rok 2015), který určuje za jakých podmínek bude vlastní plnění probíhat je k nahlédnutí, případně ke stažení zde.

 

 

      Postup při žádání plnění pojistné události:

1. Je třeba mít v době žádosti členské příspěvky za celou dobu neschopnosti uhrazené, bez toho to opravdu nejde.

2.  Na této stránce si stáhnete formulář "Oznámení pracovní neschopnosti". Je možné si to v PC rovnou vyplnit a následně již vypsané vytisknout. Kdo tuto možnost nemá, vyzvedne si formulář u svého odborového zástupce a vyplní ručně.

3.  Vyplňujete kolonky "B. POJIŠTĚNÝ" a "D. ZPŮSOB VÝPLATY PLNĚNÍ". Kolonku "C. ÚDAJE O POJIŠTĚNÍ A ŠKODNÉ UDÁLOSTI" vyplňte shodně s vaší neschopenkou (začátek, konec a příčina neschopnosti), nebo o to požádejte vašeho lékaře.

4. Vámi vyplněný formulář zanesete vašemu ošetřujícímu lékaři, který vyplní kolonku "F. ZPRÁVA LÉKAŘE", popřípadě na vaše požádání i kolonku "C. ÚDAJE O POJIŠTĚNÍ A ŠKODNÉ UDÁLOSTI". Takto vyplněný formulář si několikrát okopírujte, třeba pro potvrzení o přijetí originálu na Kooperativě.

5. Dále potřebujete pro Kooperativu kopii vaší neschopenky, kde bude vyznačen ZAČÁTEK a KONEC vaší nemoci, tak na to myslete již při ukončování nemoci (udělejte si hned kopii neschopenky, raději víckrát).

6. Takto vyplněný formulář spolu s vaší neschopenkou zanesete na jakou-koli pobočku Kooperativy, kde "Oznámení pracovní neschopnosti" spolu s vaší neschopenkou odevzdáte. Samozřejmě si necháte POTVRDIT přijetí tohoto formuláře, viz. bod 4. Třeba jen pro "strýčka příhodu", kdyby vám peníze od Kooperativy nepřišly. Pak už jen čekáte až vám buď na účet, nebo poštou (dle toho, co jste v kolonce "D" vyplnili) peníze přijdou.

  

 

     Stane-li se někomu pracovní úraz (dále jen PÚ), postupuje stejně jako u klasického úrazu a hned po ukončení neschopnosti žádá o plnění.

     Je-li PÚ zapříčiněn další osobou a vyšetřuje to PČR, není třeba čekat až do uzavření případu, jak to vyžaduje pojistka DPMB, ale stejně jako u klasického úrazu, hned po ukončení neschopnosti se žádá o plnění, nezávisle na tom, zda je případ u PČR uzavřen. Není možné tyto dvě pojistky (DPMB a DOSIA) slučovat, i když jsou obě u Kooperativy, jsou každá naprosto jiné a jsou jiné i samotné formuláře.

 

 

     Pozor! Jakmile náš člen marodí déle jak 6 měsíců v kuse, tak potom za každý další den dostává peníze z fondu podpory dlouhodobě marodícím členům, ze svazu DOSIA. 

     Je k tomu potřeba kopie vaší neschopenky, kde je jasně vidět začátek a ukončení a kopie přední strany vašeho OP. Toto osobně předáte svému předsedovi p. Kolaříkovi (ZO DOSIA - tramvaje 1040), nebo p. Gritzbachovi (ZO DOSIA - autobusy 1039) (předem telefonicky domluvit schůzku) a on sepíše žádost na výkonnou radu svazu s potvrzením o nedlužnosti (členské příspěvky musí být v době žádosti uhrazené).

     Tento fond má pouze odborový svaz DOSIA a je nenárokovatelný, vždy pouze na doporučení základní organizace a nemá nic společného s pojistkou pracovní neschopnosti. 

 

 

     A ještě jedna rada na konec. Bude-li si chtít někdo pod vidinou finančního zvýhodnění jakým-koli způsobem bezdůvodně prodlužovat pracovní neschopnost, pojišťovna Kooperativa má též své vlastní doktory, kteří mají také ohodnocovací tabulky a rozumí své práci. Zbytečně se dostanete do problémů a nikdo vás již nikde nepojistí.